+48 44 723 05 23
ul. Wąwalska 30/34, 97-200 Tomaszów Maz.

Stacja kontroli pojazdów

Przegląd krok po kroku

 1. Podjeżdżamy pod bramę wjazdową stacji
 2. Wchodzimy do biura
 3. Podajemy diagnoście stan licznika auta, dowód rejestracyjny (opcjonalnie dokumenty od instalacji gazowej i innych urządzeń podlegających dozorom technicznym jeżeli są zamontowane na pojeździe), kluczyki, płacimy z góry za wykonanie przeglądu auta, otrzymujemy paragon lub fakturę,
  a. W tym czasie diagnosta dokonuje rejestracji w bazie danych CEPIK.
 4. Po rejestracji w cepiku klient z diagnosta udają się na hale.
 5. Pierwszą czynnością jest identyfikacji pojazdu – tablice rejestracyjne, naklejka na szybie zgodna z dowodem rejestracyjnym, numer VIN i tabliczka znamionowa.
 6. Diagnosta sprawdza organoleptycznie stan auta. – ‘’dziury” w karoserii (np. z powodu nadmiernej korozji), wystające ostre elementy (oberwany zderzak), uszkodzenia po kolizyjne, pęknięte reflektory-lampy. Przyciemnione lub pęknięte szyby.
 7. Diagnosta sprawdza ciśnienie w ogumieniu oraz stan opon, wjeżdża na urządzenia rolkowe mierzące siłę hamowania pojazdu.
 8. Dla wiedzy klienta sprawdzamy stan amortyzatorów.
 9. Po przejechaniu dwóch punktów stacji pojazd znajduje się na tak zwanych szarpakach gdzie jest sprawdzany stan zawieszenia pojazdu. W tym momencie klient wsiada do auta i wykonuje polecenia diagnosty.
  a. trzymanie hamulca
  b. ruszanie kierownicą
  c. przemieszczenie pojazdu do przodu
 10. Po sprawdzeniu zawieszenia diagnosta sprawdza elementy przymocowane do podwozia oraz wycieki płynów eksploatacyjnych: linki ,przewody, zbiorniki paliwa, układ wydechowy, osłony,
 11. Po wyjściu z kanału na końcu stacji sprawdza się wyposażenie pojazdu :oświetlenie, klakson, spryskiwacze, wyposażenie wnętrza auta, kontrolki na desce rozdzielczej, pasy bezpieczeństwa itp.
 12. Sprawdzenie spalin pojazdu.
 13. Koniec przeglądu pojazdu. Wracamy do biura, diagnosta wpisuje ewentualne usterki do bazy danych (cepik). Jest umieszczany wpis do dowodu rejestracyjnego oraz wydawane jest zaświadczenie z przeglądu auta.
 14. Klient wybiera upominek i sam wyjeżdża ze stacji diagnostycznej.

Diagnosta

+48 726 726 706

platnosc-karta
cennik